ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ-ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 15η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Αναλυτικά τα αποτελέσματα καθώς και οι βαθμολογίες της 15ης αγωνιστικής στην Β’ Κατηγορία έχουν ως εξής :
Α’ Όμιλος
Σάββατο 18/1
Καμίνια-Δάφνη Πατρών 2-2
Δόξα Νιφορεϊκων-Περιβόλα 1-0
Ίκαρος Πετρωτού-Λέων Αλισσού 1-0
Εθνικός/Πολύτεκνος-Παναχαϊκός 3-0
Αχαϊκός-Ατρόμητος Λάππα 0-1
Καλλιθέα-Φαραϊκός 1-3
Σταροχώρι-Πετεινοί 2-2
Αστραπή-Αστέρας Μιντιλογλίου 3-2
Θέση | Ομάδα | P | W | D | L | F | A | GD | Pts |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Δόξα Νιφορεϊκων | 15 | 11 | 2 | 2 | 33 | 8 | 25 | 35 |
2 | Σταροχώρι | 15 | 10 | 4 | 1 | 35 | 18 | 17 | 34 |
3 | Εθνικός Πατρών | 15 | 9 | 3 | 3 | 32 | 18 | 14 | 30 |
4 | Ίκαρος Πετρωτού | 15 | 9 | 2 | 4 | 24 | 11 | 13 | 29 |
5 | Αστέρας Μιντιλογλίου | 15 | 9 | 1 | 5 | 31 | 16 | 15 | 28 |
6 | Αστραπή | 15 | 8 | 2 | 5 | 29 | 22 | 7 | 26 |
7 | Λέων Αλισσού | 15 | 7 | 3 | 5 | 26 | 16 | 10 | 24 |
8 | Ατρόμητος Λάππα | 15 | 6 | 4 | 5 | 19 | 17 | 2 | 22 |
9 | Πετεινοί | 15 | 5 | 6 | 4 | 27 | 23 | 4 | 21 |
10 | ΑΕ Περιβόλας | 15 | 6 | 3 | 6 | 21 | 19 | 2 | 21 |
11 | Αχαϊκός | 15 | 5 | 2 | 8 | 20 | 30 | -10 | 17 |
12 | Φαραϊκός | 15 | 5 | 2 | 8 | 18 | 29 | -11 | 17 |
13 | Καλλιθέα | 15 | 3 | 3 | 9 | 19 | 34 | -15 | 12 |
14 | Παναχαϊκός | 15 | 2 | 5 | 8 | 16 | 28 | -12 | 11 |
15 | Καμίνια | 15 | 1 | 2 | 12 | 7 | 42 | -35 | 5 |
16 | Δάφνη Πατρών | 15 | 0 | 4 | 11 | 12 | 38 | -26 | 4 |
Β’ Όμιλος
Σάββατο 18/1
Αχιλλέας Καμαρών-Αετός Ρίου 0-0
Αναγέννηση Ψαθοπύργου-Αργυρά 1-1
Απόλλων Εγλυκάδας-Άνω Καστρίτσι 0-3
Φλόγα Ροδιάς-Άβυθος Αιγιαλείας 1-0
Φοίνικας Ζήριας-Πανιώνιος/Αχιλλέας 2-2
Δρέπανο-Ολυμπιακός Πατρών 3-1
Ζαβλάνι/Αίας-Αστέρας Τέμενης 0-0
ΠΑΟΚ Πάτρας-Απόλλων Συνοικισμού 3-1
Βαθμολογία Β’ Κατηγορίας (2ος Όμιλος) 2019-2020
Θέση | Ομάδα | P | W | D | L | F | A | GD | Pts |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Αναγέννηση Ψαθοπύργου | 15 | 12 | 2 | 1 | 43 | 14 | 29 | 38 |
2 | Άνω Καστρίτσι | 15 | 12 | 2 | 1 | 38 | 17 | 21 | 38 |
3 | Αετός Ρίου | 15 | 10 | 2 | 3 | 33 | 20 | 13 | 32 |
4 | Φλόγα Ροδιάς | 15 | 8 | 3 | 4 | 43 | 21 | 22 | 27 |
5 | Φοίνικας Ζήριας | 15 | 8 | 3 | 4 | 36 | 15 | 21 | 27 |
6 | Απόλλων Εγλυκάδας | 15 | 8 | 2 | 5 | 30 | 33 | -3 | 26 |
7 | Πανιώνιος/Αχιλλέας | 15 | 7 | 4 | 4 | 35 | 24 | 11 | 25 |
8 | Αργυρά | 15 | 8 | 1 | 6 | 27 | 19 | 8 | 25 |
9 | Ζαβλάνι/Αίας | 15 | 5 | 3 | 7 | 25 | 28 | -3 | 18 |
10 | Άβυθος Αιγιαλείας | 15 | 4 | 5 | 6 | 18 | 26 | -8 | 17 |
11 | Αχιλλέας Καμαρών | 15 | 4 | 4 | 7 | 20 | 22 | -2 | 16 |
12 | Αστέρας Τέμενης | 15 | 3 | 4 | 8 | 16 | 29 | -13 | 13 |
13 | Ολυμπιακός Πατρών | 15 | 3 | 2 | 10 | 17 | 31 | -14 | 11 |
14 | Απόλλων Αιγίου | 15 | 3 | 1 | 11 | 24 | 46 | -22 | 10 |
15 | ΑΕ Δρεπάνου | 15 | 2 | 2 | 11 | 15 | 42 | -27 | 8 |
16 | ΠΑΟΚ Πάτρας | 15 | 2 | 2 | 11 | 13 | 46 | -33 | 8 |